Mama wprowadzająca dzieci w fascynujący świat literatury - tak w skrócie można opisać przygotowane na Dzień Matki "doodle".
W Polsce święto Mam obchodzone jest 26 maja. W innych krajach życzenia mamom składa się w innych datach. I tak na przykład 8 marca
Dzień Matki obchodzi Rosja oraz niektóre inne kraje byłego ZSRR, a także Wietnam, Laos, Kosowo czy Albania. 21 marca mamy przyjmują życzenia na Bliskim Wschodzie i w części Afryki, 25 marca - w Słowenii, 10 maja - w Ameryce Środkowej a 22 grudnia - w Indonezji.
Najpopularniejszą datą jest "ruchome" święto przypadające w drugą niedzielę maja i obchodzone między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Chinach i w wielu państwach europejskich. Brytyjczycy i Irlandczycy mają Dzień Matki w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Francuzi zaś w ostatnia niedzielę maja (lub w pierwszą niedzielę czerwca jeśli ostatnia niedziela maja wypada w Zesłanie Ducha Świętego). Terminów jest oczywiście jeszcze więcej - wydaje się że Dzień Matki to jedno z najbardziej "ruchomych" świąt w naszych kalendarzach.
Niewątpliwie specjalny dzień, poświęcony wyrażaniu szacunku i wdzięczności dla matek, jest też jednym ze świąt najstarszych - ściśle powiązanych z kultem płodności i macierzyństwa.
W Polsce Dzień Matki to czas w którym mamy obdarowywane są przez młodsze dzieci kwiatami i laurkami, a przez starsze (i już dorosłe) - prezentami. O polskiej dacie pamiętało też Google. Co ciekawe i piękne, matka - Polka przedstawiona jest jako wprowadzająca dziecko w świat wiedzy i fantazji (i to za pomocą "zwykłej" książki a nie czytnika
e-booków), nie zaś jako gospodyni domowa.

Wszystkie "doodles" znajdują się na stronie www.google.com/doodles